Kontraplak Kavak Kontraplak Kontra plak Kontraplak Fiyatları Kontraplak Çeşitleri

• Vizyon ve misyonumuza hizmet eden zorlayıcı hedefleri belirleriz,
• Sonuca ulaştığımız nokta; bizden beklenenin üzerinde ve bir öncekinden daha iyidir,
• Başarma azmimiz ve çalışkanlığımız ile yaptığımız işe yüreğimizi koyar, empati yeteneğimiz ile hedeflediğimiz sonucu aşarız,
• Performansımızı hem kendi içimizde hem de rakiplerimizle kıyaslar, her defasında daha iyisini hedefleriz.

Kontraplak, birbirine çapraz şekilde sıralanmış ve fenolik reçine yapıştırıcı ile yapıştırılmış ince katmanlardan oluşan bir ahşap paneldir. Bir kontrplak panel 1.5-3.2 mm kalınlığında en az üç katmandan oluşur. Katmanların çapraz dizilmesi, birbirini takip eden katmanların lif yönlerinin 90º açı oluşturması anlamına gelir.Bir panelde daima tek sayıda katman bulunur, böylece her iki yüzeyde lif yönleri paralel olacaktır. check here

Belli kullanım alanlarına yönelik özel yapılar da üretilebilir. Kontraplak paneller değişik film, boya, papel gibi malzemeler ile kaplanabilir. Kontraplak; Tomrukların soyulan katmanlarının lif yönleri çapraz yapıştırılarak yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenmesi ile geniş levhalar halinde üretilir. Masif ahşaba göre aynı kalınlıktaki tahtalardan daha sağlamdır. Çekme ve şişme olasılığı hiç yoktur.

Üretiminde daha fazla ahşap daha az kimyasal kullanılır. Doğal ahşap görünümü elde edilir, yüksek mekanik özellikleri vardır,çivi ve vida tutma yeteneği yüksektir. Ortalama asgari oranda zararlı emisyon ve partiküller yayıldığından, bir sanayi ürünü olarak insan sağlığına zararı yoktur.

Kontraplak; çatı sektöründe, inşaat sektöründe ( beton kontrplağı veya çatı malzemesi altı olarak…), ambalaj sanayinde, otomotiv sektörü, dorsecilik ve tekne imalatında kullanılmaktadır. Aşınma, yırtılma ve ezilmeye karşı yüksek direnç özellikleri gösterir.

Suya ve rutubete karşı dayanıklıdır. Dekoratif ve sıcak bir malzemedir. Bu avantajlarının yanında kolay işlenir olması da bahsi geçen sektörler için ilk tercih sebebi olmaktadır.

Koçist Orman Ürünleri
Kontraplak Kavak Kontraplak Kontra plak Kontraplak Fiyatları Kontraplak Çeşitleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Kontraplak Kavak Kontraplak Kontra plak Kontraplak Fiyatları Kontraplak Çeşitleri”

Leave a Reply

Gravatar